narucdetem@narucdetem.cz     737 135 217

Den rodin v ZOO Olomouc

  26. května 2022

V neděli 15. května proběhlo u příležitosti Mezinárodního dne rodin na Svatém Kopečku setkání rodin s Rodinnými pasy. Akce byla pořádána v rámci Týdne pro rodinu 2022, jehož letošním mottem bylo "Rodina – tým pro život". Program dne probíhal v Zoo Olomouc, do které měly všechny děti vstup zdarma, a u svatokopecké baziliky. Zoo Olomouc navštívilo v neděli více než 6 tisíc návštěvníků.

Nedělní program odstartoval v 10 hodin, ale již od 9 hodin do zoologické zahrady proudily davy návštěvníků. Na podiu se střídala divadelní, hudební a taneční představení pro děti. Kromě divadelní pohádky O zajíčkovi si děti zatančily s Lumpínou a dráčkem, zažily bublinovou show klauna Bublína a na závěr si zazpívaly a zatančily na známé melodie. Závěr byl totiž věnován zábavnému dětskému vystoupení BibiBum.

Krom pódiového programu bylo pro děti k dispozici oblíbené malování na obličej, popcorn zdarma, zóna pro nejmenší s bazénkem s kuličkami a soutěž „Cesta rodin za poznáním“. Ta provedla návštěvníky částí zoologické zahrady a zapojila do soutěže jak děti, tak i jejich rodiče. Ne všechny děti mají to štěstí, že mohou žít ve vlastní rodině. O některé děti se bohužel jejich rodiče nemohou, nechtějí nebo nedokáží postarat. I toto téma provázelo návštěvníky Dnem rodin v zoologické zahradě. Na většině stanovišť rodinné soutěžní cesty se totiž kromě soutěží pro děti věnovaly doprovodné organizace i osvětě o náhradní rodinné péči v Olomouckém kraji. Držitelé Rodinných pasů měli navíc v neděli zvýhodněné vstupné do Lanáčku, lanového centra v zoologické zahradě. Děti měly vstup do zoo zdarma, rodiče však mohli taktéž využít Rodinného pasu a obdržet slevu na vstupné. Sleva na Rodinný pas platí pro držitele celoročně. Zoo Olomouc naplánovala na nedělní den komentovaná krmení vybraných zvířat. Každý návštěvník si tak v zoo našel svůj program. Zároveň proběhl doprovodný program pro děti i dospělé u Baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. V 10.00 byl zahájen mší svatou, kterou celebroval arcibiskup Jan Graubner. V ambitech u baziliky se taktéž prezentovala rodinná a mateřská centra působící v Olomouckém kraji, pro děti bylo připraveno loutkové představení a skákací atrakce. Akce se uskutečnila za podpory Olomouckého kraje, Rodinných Pasů a Zoo Olomouc. Záštitu nad akcí převzal Mgr. Ivo Slavotínek, 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Nejbližší akce

Gabriela Zajíčková, Mgr. Petra Klevetová, Bc. Pavlína Hrdličková, Mgr. Roman Pitr

Klubík pro děti

Seminář na objednávku


Mgr. Anežka Petrová, Mgr. Radek Baselides

Poradenská skupina pro dospívající

Seminář na objednávku


Mgr. Hana Heindorferová a PhDr. David Cihák

Letní víkendový pobyt pro pěstouny

  Hotel Valáškův grunt Kozov 7
  5. srpna 2022 – 7. srpna 2022